Intervjuu Eliasz Wojciechowskiga

IMG 20210518 WA000129. mail pühitseti diakoniks seminarist Eliasz Wojciechowski. Link Missa videole: Diakoniks pühitsemine 29. mail 2021 Pirita kloostri varemetes.  

Siinjuures lühike intervjuu Eliaszega.

Räägi palun lähemalt endast.

Minu nimi on Eliasz Wojciechowski, ma olen 28-aastane. Olen viies üheksast lapsest. Olen pärit Poolast, Szczecinist. 

 

Millal Sa tulid Eestisse? Milline oli esimene tunne Eestisse saabudes?

Tulin Eestisse septembris 2017. Varem olin Itaalias Macerata seminaris. Minu esimene kogemus oli hea ja entusiastlik millegi uue osas. Soovisin hea meelega täita Jumala tahet kohas, mille Tema mulle oli saatnud.

Palun räägi veidi õpingutest seminaris.

Meie piiskopkonna misjoniseminar Redemptoris Mater põhineb neokatekumeenaalse tee kogemusel. See on kogukond, kus meie kasvame usus, Jumala Sõna kuulutamises ja mis aitab koos teiste vendadega üheskoos meie kutset valgustada. 

Teine oluline aspekt on intellektuaalne kujunemine. Õpime filosoofiat ja teoloogiat, mis valmistab meid ette ülesande täitmiseks, mille Jumal meile usaldab. See seminar on rahvusvaheline, see tähendab, et me tuleme maailma erinevatest paikadest ja saadetakse vajaduse korral kohtadesse, kus meid on kõige enam vaja. Rahvusvahelisus annab võimaluse üksteisega suhestuda paremini kui erinevad kultuurid kohtuvad omavahel. Seminari mitmesuguste, ka kõige lihtsamate ja praktilisemate tegude kaudu õpime ennast teistele andma ja avastama elamist mitte ainult enda jaoks. Seminarielu põhiosad on palve, ühine elu, õppimine ja töö. Õppimise ajal läheme mõneks ajaks missioonile ka ükskõik millisesse maailma kohta. Näiteks olen olnud aasta Argentiinas, üsna vaeses piirkonnas, tuues rahvale rõõmusõnumit Kristuse võidust kannatuste ja surma ning patu üle.

Oled kaua aidanud meie kirikut. Sa väga armastad Eesti katoliku kirikut. Milline on Sinu soov meie väikesele katoliku kogukonnale?

Loodan olla ainult sulane, kes juhatab inimesi Kristusega kohtumisele, see on see, mis loeb. Kõik muu on ülearune. Oma elukogemuse põhjal võin öelda, et kes on leidnud Kristuse, ei vaja midagi muud. Talle antkse kõik. Ja seda Jumala kogemust tahaksin teistele inimestele edasi anda. Ma loodan, et Püha Vaim juhatab mind alati minu teenistuses.

Kas on raske saada kontakti meie inimestega?

Minu jaoks on seda veel raske öelda, kuna ma pole eesti keelt veel hästi õppinud. Loodan selle kiiresti ära õppida, et oleks otsesem kontakt eestlastega. Kuid tegelikult vajab iga inimene ühte ja sama, kõigil inimestel on kannatusi ja nad otsivad vastust nende tähenduse kohta. Ja pole vahet, kas olla eestlane, poolakas, argentiinlane …. kuid meid kõiki peab lohutama Jumal, kes tuli meid päästma ja meie elu valgustama. Loomulikult kodumaal on mul teatud asjadest paremini võimalik aru saada ja oma teenistust täita.

Mida sulle meeldib teha? Mida teed vabal ajal?

Minu hobiks on jalgpall ja muusika. Tegelikult õppisin klarnetit mängima. Mulle meeldib mõnikord ka filme vaadata.

Kokkuvõtteks, mida sooviksid Eesti kiriku jaoks teha?

Nii nagu ma juba enne ütlesin, ma ei looda teha suuri asju, lihtsuse mõttes tahaksin inimestele näidata kristlaseks olemise rõõmu ja ilu. Ennekõike tahan olla Jumala tahte jaoks kättesaadav ja tagantjärele juhatab ta kõike, nagu tahab, sest tema ideed on kindlasti paremad kui minu omad, tähtis on vaid see, et laseksin end Temast juhtida.

Copyright © 2020 Katoliku Kirik Eestis. All Rights Reserved.

Search